Helal Gıda Baş Denetçi

       HELAL GIDA TEMEL EĞİTİMİ ;

ADNBELGELENDİRME(HALALFOODCOUNCIL OF TURKEY)- sınırlı sayıda HELAL GIDA temel eğitimi açılacaktır.İlgilenen arkadaşların lütfen formu doldurmaları gerekmektedir.Katılım için : ilahiyatçı,gıda mühendisi,kimya mühendisi,ziraat mühendisi, veteriner, endüstri mühendisi,gıda teknikeri titrine sahip olanlar.tercih edilirler. 

  HELAL BELGESİ İPTAL OLAN FİRMALAR:

Henüz onaylanmadı: mamak gıda                                 BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ VERİLECEKLER

HELAL: ALLAHA KARŞI SORUMLULUKTUR 

ALLAHIN KOYDUĞU KANUNDUR

HELAL :FITRATTIR.

HELAL :SAĞLIKTIR.

HELAL: ALLAHIN EN GÜZEL ŞEKİLDE YARATTIĞI

VE MECCANEN BİZE HEDİYE ETTİĞİ MÜCEVHERLERDEN DEĞERLİ VÜCUDUMUZA

 SAHİP ÇIKMAKTIR. 

HELAL İLE İLGİSİ OLMAYAN LAR ,HİÇBİR AKREDİTASYONU OLMAYANLAR
 

 
  HAKKIMIZDA

 ADNGROUP -abelge (HALAL FOOD COUNCIL OF TURKEY):Adnan Güder -( Gıda Mühendisi ; İlahiyatçı : Helal Gıda Baş Denetçi  ) Tarafından 2008 yılında MALEZYA JAKİM-HDC den gelmiş olan yetkililer tarafından almış olduğu eğitimler ve yetkileri sonucu ADN GROUP   bünyesi altında ADNBELGELENDİRME (abelge) adıyla başlamış.HELAL sertifikasyonu konusunda 2008 yılından itibaren Türkiye cumhuriyeti ve Avrupa birliği ülkeleri kapsamında faaliyet göstermektedir. 
2013 yılından beri HELAL de IICA  ve KOŞER CERTİFİCASYON da ise uluslarası akredite  AMERİKA dan  TÜRKİYE temsilciliğini  yürütmektedir.OIC/SMIIC -MS 1500 STANDARTLARINI kullanarak ENAS akreditasyonuyla certifikasyon çalışmalarını yürütmektedir.
KOŞER sertifikasyon da bütün dünya ülkelerinde hem tüketici Hemde radikal kesim açısından Kabul gören Kudüs hahambaşılına bağlı kuruluştan belge veriyoruz.

2010 yılı temmuz ayında yapılan son olağan toplantıda JAKİM ‘in yayınlamış olduğu “  Halal Standardı” İslam konferansı teşkilatı tarafından doğrulanmış olup 57 ülkenin kabulünü kazanmıştır. 
Ayrıca ICCI tarafından uluslararası geçerliliği onaylanan, tek bir belgelendirme ve akreditasyon merkezi olarak tanımlanmış,ilgili odalar ve borsalar birliği ve İslam ülkeleri ticaret odalarına bilgi verilmiştir. 
Bugüne kadar dünyada 1100 ‘e yakın helal gıda sertifikasyon hizmetini başarıyla tamamlayan bu merkez, 2010 yılı itibari ile “ ürün belgelendirme “ kapsamında helal ürünlerin muayene ve test hizmeti işine de başlamıştır.
Kritik olarak tanımlanan hammadde ve ürünleri akredite laboratuvarlarda test edilip  doğrulama ve sertifikasyon hizmetini sağlamıştır.
Sertifikasyon standardı global olarak ISO 22000 - FSSC 22000 GGYS’ini de kapsayan içerikte sağlanmaktadır. Denetimleri uzman baş denetçileri ve ilgili kapsamda uzman denetçilerinin vasıtasıyla yapmaktadır. 
Sektörel anlamda tüm dünyada geçerliliği kabul gören helal sertifikası üç dilde İngilizce , Arapça ve Türkçe olarak hazırlanmaktadır.
VEGAN -Amerika-çalışmalarımızda sona gelmiş ve temsilcilik almış durumdayız.

                                                         ORGANİZASYON ŞEMAMIZ[ GERİ DÖN ]

 

    Belgelendirme Hizmetlerimiz...

SİSTEM BELGELERİ

ÜRÜN BELGELERİ

GIDA BELGELERİ

HİZMET BELGELERİ

EĞİTİMLER

ISO 9001 2015   
ISO 14001
ISO 18001
SA 8000
AS EN 9100
ISO 27001
ISO 16949

ISO 22301

CE
GOST R
GS
UL
GLOBAL GAP
EUREP GAP
ORGANİK GIDA

ISO 22000 2018
HACCP
IFS
BRC

HELAL

KOŞER

VEGAN

MARKA TESCİLİ
PATENT
FAYDALI MODEL
GARANTİ BELGESİ
HYB

TSE

TSEK

ISO 9001 2015   
ISO 14001
ISO 18001
ISO 22000 2018
HELAL GIDA
İÇ TETKİK
BAŞ DENETÇİ

ISO 27001