Helal Gıda Baş Denetçi

       HELAL GIDA TEMEL EĞİTİMİ ;

ADNBELGELENDİRME(HALALFOODCOUNCIL OF TURKEY)- sınırlı sayıda HELAL GIDA temel eğitimi açılacaktır.İlgilenen arkadaşların lütfen formu doldurmaları gerekmektedir.Katılım için : ilahiyatçı,gıda mühendisi,kimya mühendisi,ziraat mühendisi, veteriner, endüstri mühendisi,gıda teknikeri titrine sahip olanlar.tercih edilirler. 

  HELAL BELGESİ İPTAL OLAN FİRMALAR:

Henüz onaylanmadı: mamak gıda                                 BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ VERİLECEKLER

HELAL: ALLAHA KARŞI SORUMLULUKTUR 

ALLAHIN KOYDUĞU KANUNDUR

HELAL :FITRATTIR.

HELAL :SAĞLIKTIR.

HELAL: ALLAHIN EN GÜZEL ŞEKİLDE YARATTIĞI

VE MECCANEN BİZE HEDİYE ETTİĞİ MÜCEVHERLERDEN DEĞERLİ VÜCUDUMUZA

 SAHİP ÇIKMAKTIR. 

HELAL İLE İLGİSİ OLMAYAN LAR ,HİÇBİR AKREDİTASYONU OLMAYANLAR
 

 
 
  ARAÇ TİP ONAY

Bir aracın, sistemin, aksamın veya ayrı teknik üniteye ait tipin Bunlarla ilgili yönetmeliklere uygunluğunun onaylanması ve bu onayın Belgelendirilmesi işlemidir.
Tip Onayı Belgesi motorlu araçların trafiğe tescili aşamasında gerekli olan taşıt uygunluk belgesine temel oluşturur.Bir aracın onaylanması üç aşamadan oluşur. Aksam onayları aksam
imalatçıları tarafından alınırken, sistem onayları araç imalatçısı tarafından alınır. Tip onayı,  “Motorlu Araçlar ve Römorkları”, “İki veya Üç Tekerlekli Araçlar”, “Tekerlekli Tarım veya Orman Traktörleri” ve bu araçların aksam, parça, sistemleri ile birlikte bazı teknik üniteleri konusunda Avrupa Birliği’nin (AB) Eski Yaklaşım Direktifleri’nden uyumlaştırılarak yayımlanan yönetmelikler ile Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (BM-AEK) regülasyonları kapsamına giren ürünlerin bu yönetmelik veya regülasyonlara uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini gösteren belgelendirme sistemidir.Herhangi bir motorlu aracın, römorkun, motosiklet veya mopedin ve traktörün trafiğe tescili aşamasında gerekli olan Uygunluk Belgesinin düzenlenebilmesi için söz konusu araç tipinin “Araç Tip Onayı Belgesine” sahip olması gerekmektedir. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nun 29. maddesi uyarınca, yapım safhasında, araçların tip onayı yönetmeliği ile buna bağlı diğer yönetmeliklerin yayımlanmasında ülkemizde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yetkilidir.
 E ve e İşaretlemeleri
 “e” işaretlemesi, araç ve araçların sistem, aksam veya ayrı teknik ünitelerinin AB’nin “Motorlu Araçlar ve Römorkları”, “İki veya Üç Tekerlekli Motorlu Araçlar” ve  “Tekerlekli Tarım veya Orman Traktörleri” konusundaki yönetmeliklere uygun tip onay belgeli olduğunu gösterir. “E” işaretlemesi, araçların aksam, parça, sistem ve ayrı teknik ünitelerinin 1958 Cenevre Andlaşması eki olarak yayımlanan BM/AEK regülasyonlarına uygun tip onay belgeli olduğunu gösterir. Aynı konuyla ilgili “e” ve “E” işaretlemeleri eşdeğer olarak kabul edilmektedir.
 Tip Onayı Alması Gereken Araçlar
İmalatçı firmalar ürettikleri her ayrı tip Motorlu Araç, Motosiklet, Moped, Traktör, Römork ve Yarı römork için Araç Tip Onayı Belgesi almalıdır. İthal araçların da AT Tip Onayına veya Bakanlığımızca verilen Ulusal Tip Onayı Belgesine haiz olması gerekmektedir. AT Tip Onayı olan MARTOY, MOTOY ve TORTOY kapsamındaki araçlar için Ulusal Tip Onayı Belgesi alınmasına gerek yoktur. Eğer araç ithal ediliyorsa ve AT Tip Onayı belgesi varsa ithalatçı firma proforma fatura onayı için Türk Standardları Enstitüsü’ ne müracaat etmelidir
TİP ONAYI BELGELENDİRME İŞLEMİ İÇİN İSTENEN BELGELER
( MARTOY-MOTOY-TORTOY )
A: FİRMA BİLGİLERİ
1-Dilekçe ( Firma başlıklı kağıdına ve yetkili kişilerin imzasıyla )
2- Firma yetkililerine ait imza sirküleri ( Noter onaylı )
3-Yetkili Mühendis belge sureti
4-Yetkili mühendis imza sirküsü ( Noter onaylı )
5-Firmanın mühendisi yetkilendirdiğine dair belge veya süresi belli anlaşma ( Firma başlıklı kağıdına ve yetkili kişilerin imzasıyla )
6-Kuruluş ticaret sicil gazetesi
7-Kalite sistem belgesi ( varsa )Â*Â*
B: İTHAL ARAÇLARDA ( Avrupa Birliği üyesi ülkelerden alınmış TİP ONAY BELGESİ VARSA )-
Araç kategorilerine göre ilgili yönetmeliklerin Uygulama Usul ve Esasları Tebliğleri kapsamında proforma fatura vizesi için Türk Standardları Enstitüsü ne müracaat edilecektir.Â*Â*

 

[ GERİ DÖN ]

 
    Belgelendirme Hizmetlerimiz...

SİSTEM BELGELERİ

ÜRÜN BELGELERİ

GIDA BELGELERİ

HİZMET BELGELERİ

EĞİTİMLER

ISO 9001 2015   
ISO 14001
ISO 18001
SA 8000
AS EN 9100
ISO 27001
ISO 16949

ISO 22301

CE
GOST R
GS
UL
GLOBAL GAP
EUREP GAP
ORGANİK GIDA

ISO 22000 2018
HACCP
IFS
BRC

HELAL

KOŞER

VEGAN

MARKA TESCİLİ
PATENT
FAYDALI MODEL
GARANTİ BELGESİ
HYB

TSE

TSEK

ISO 9001 2015   
ISO 14001
ISO 18001
ISO 22000 2018
HELAL GIDA
İÇ TETKİK
BAŞ DENETÇİ

ISO 27001